خانه » آموزش » Trim(وضعیت افقی بدن)- بخش دوم

Trim(وضعیت افقی بدن)- بخش دوم

images

موقعیت 5 بخش بدن و تنظیمات آنها در Trim:

1-   بالا تنه:

کلید اصلی وضعیت افقی صحیح یک آبکاو بالاتنه او می باشد. او باید پشت خود را صاف کند و شانه ها و قفسه سینه را باز نگه دارد. بزرگترین اشتباهی که یک آبکاو ممکن است انجام دهد این است که به روی شکم خم شود و زانوهایش را به سمت سینه جمع کند.

2-   پهلوها و باسن:

برای دستیابی به یک وضعیت افقی خوب باید به آرامی عضلات پهلوها و باسن را منقبض نمود. این امر سبب میشود تا پاها به پایین نیفتند و کمک می کند رانها در راستای بالا تنه قرار بگیرد.

3-   سر:

همواره موقعیتهایی وجود دارند که آبکاو نیاز دارد به پایین نگاه کند اما در بیشتر موارد باید به جلو نگاه کند. این امر سبب می شود تا سرش در راستای بدن قرار بگیرد و کمک می کند تا آبکاو  رو به جلو معلق نخورد. به خاطر داشته باشید که سر شما به مانند سکان عمل می کند. بنابراین اگر رو به پایین نگاه کنید و فین بزنید رو به پایین کج خواهید شد و اگر روبه جلو نگاه کنید صاف باقی خواهید ماند.

4-   پاها:

در تمامی موارد وقتی که آبکاو بیحرکت است ، نباید پاهایش از خط افقی بدن پایینتر رود.  هرچند که در آبکاوی تفریحی پای کرال مورد استفاده قرار میگیرد اما کسانی که در حفظ وضعیت افقی خود مشکل پیدا می کنند بهتر است انواع پیشرفته تر پا زدن مثل پای قورباغه را یاد بگیرند.

به هنگام هاور کردن، بهترین حالت این است که زانوها 45 یا 90 درجه به بالا خم شوند و قوزکها منقبض شوند تا سطح فینها به موازات افق قرار بگیرند.

5-   دستها:

یک آبکاو باید دستهایش را در مقابل خود دراز کند و آنها را درهم قلاب کند. این امر به آنهایی که دایو کامپیوتر یا گیج مچی دارند کمک می کند تا به راحتی و بدون هیچ حرکت برهم زننده شناوری به آنها نگاه کنند.

آزمون تریم:

بعد از انجام تمامی موارد بالا جهت انجام آزمون باید آبکاو بدون حرکت دستها یا فینهایش هاور را انجام دهد. می توانید از همراه خود بخواهید تا عملکرد شما را زیر نظر بگیرد و اشکالات شما را گوشزد کند و یا اینکه از شما فیلم و عکس بگیرد تا خودتان بتوانید پی به اشتباهاتتان ببرید.

منبع: www.about.com

ترجمه: گامادایورز با اندکی تغییر و اختصار

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

17 − نه =